7 C
Belgrade
04. 12. 2020.

Đoković ide u polufinale! Zverev pao u dva seta

Novak Đoković je pobedio Sašu Zvereva u dva seta 6:3 i 7:6 i tako prošao u polufinale završnog Mastersa u Londonu.

Novak Đoković je odlično otvorio meč, odmah je napravio brejk za koji se ispostavilo da je i jedini u meču. Poveo je Srbin 3:0, a Zverev je tek tada ušao u duel. Nemac kao da je kasnio na susret sa Đokovićem i maltene je jedino tada pravio greške dok su ostali delovi meča bili veoma dobri. Držali su rivali svoj servis do kraja prvog seta i prvi teniser sveta je dobio prvi set 6:3.

Novak je u tom delu meča dominirao u udarcima iz forhenda, a bilo je jasno da je Srbin mnogo motivisaniji nego u duelu koji je izgubio od Medvedeva.

U drugom je bilo Noletu mnogo teže. Zverev je igrao odlično osim u petom gemu. Tada je Đoković imao dve brejk šanse pri rezultatu 15:40, ali je Nemac dobio četiri uzastopna poena i vratio se u najboljem mogućem stilu u meč. Do kraja nije bilo brejk šansi, niko nije popuštao sve do taj-brejka. Tada je Novak poveo 4:3, odmah je uzeo i mini brejk i posle mu je bilo lako da slavi 7:4.

Đoković je duel dobio za sat i 36 minuta, i naredni rival mu je Dominik Tim.

Tok meča:

Đoković je prvi gem dobio bez ikakvih problema, a Zverev nije uzeo ni poen. Veoma je loše počeo Nemac i drugi gem u kom je on servirao. Prvi teniser sveta je imao 0:40, iskoristio je drugu brejk šansu i poveo je 2:0 u prvom setu. Overio je taj brejk srpski igrač i posle samo devet minuta on vodi 3:0.

Zverev je potom odigrao savršen gem, Novak nije osvojio ni poen i jasno je da ne može da očekuje greške kakve je Nemac pravio na samom početku. I u narednom servis gemu prvog tenisera sveta nije bilo problema, mada je Saša dobio najatraktivniji poen u dosadašnjem delu meča. Bio je to i jedini njegov osvojeni poen u tom gemu i Nole je poveo 4:1.

Zverev je opet imao dobar servis gem, da bi u sedmom gemu pri rezultatu 4:2 Novak imao prvu neiznuđenu grešku i dve brejk lopte koje je morao da spasava. Sjajnim servisima je Đoković brzo spasio dve brejk šanse, a zatim je dobrim građenjem poena i smečevima rešio gem i poveo 5:2.

U gemu u kom je servirao za set, pri rezultatu 5:3, Novak je imao dve greške iz bekhenda. Forhend je funkcionisao savršeno i on je doneo prvu set loptu. Još jedan poen je doneo Noletu prvi set, a koliko je bio dominantan iz forhenda pokazuje podatak da nije imao ni jednu grešku iz tog udarca.

Drugi set počinje dobrim servisom Zvereva koji je poveo odmah 1:0, ali je i Novak odogovorio i izjednačio. Poveo je Zverev i 2:1, da bi u četvrtom gemu Nemac napravio prve probleme prvom nosiocu. Dobrom igrom je došao do brejk šanse na 30:40 koju je Đoković spasio. Potom je izgrešio u nekoliko navrata Saša, pa je Nole izjednačio na 2:2.

U petom gemu drugog seta je Zverev napravio niz neiznuđenih grešaka koje su dale Đokoviću dve brejk prilike. Vratio se Saša ipak u gem i spasio je dve brejk lopte. Napravio je još dva vezana poena i poveo je 3:2 u drugom setu. U naredna dva gema teniseri nisu imali problema sa svojim servisom i Aleksandar je imao prednost 4:3.

Ni posle osam gemova nema brejkova u drugom setu. Đoković je dobrim servisom došao do izjednačenja 4:4. Zverev je imao rešenja za sve Đokovićeve poteze u narednom gemu i tako je poveo 5:4. Pred srpskim teniserom je gem u kom se borio da ostane u drugom setu. Novak je dobro počeo deseti gem, vodio je 40:0 pa se Zverev vratio osvojivši tri uzastopna poena. Ipak Novak dobija gem osvojivši naredna dva poena.

“Lav gemom” Zverev je poveo 6:5 i na Novaka je red da servira za ostanak u setu. Dobio je Zverev dva poena na Đokovićev servis da bi jednom greškom kada je lopticu poslao u mrežu omogućio najboljem teniseru sveta da izjednači na 6:6.

Prvi mini brejk je napravio Zverev, a uzvratio je Đoković za 2:2, da bi pri promeni strana bilo 3:3. Dobrim servisom je Đoković poveo i 4:3 i pritisak je bio na Zverevu.