1 C
Belgrade
26. 11. 2020.

“Orlovi” pali nakon penala! Srbija ni nakon 20 godina neće videti Evropsko prvenstvo

Škoti na Prvenstvu Evrope

Prokletstvo se nastavlja – ne može Srbija da ode na Prvenstvo Evrope ni posle 20 godina čekanja. Naša reprezentacija propustila je da bude deo najveće kontinetalne smotre, pošto je poklekla upred Škotskom. I to tek u penal seriji – 4:5 (1:1, 0:0).

Tragičar naše selekcije je Aleksandar Mitrović, kome je golman Maršal odbranio udarac sa 11 metara u petoj seriji.

Za našu selekciju sa 11 metara pogađali su: Tadić, Jović, Gudelj i Katai, dok su strelci za Škote bili: Grifits, Mekgregor, Mektomini, Mekbarni i Meklin,.

Nažalost.

Prethodno, u vrlo napetom i ne toliko kvalitetnom susretom, u kome nam ništa nije polazilo za nogom, Škoti su nas umrtvili i u 52. minutu preko Rajana Krsitija šokirali, da bi rezervista Luka Jović na centaršut još jednog Tumbakovićevog aduta sa klupe, Filipa Mladenovića u 90. minutu pogodio za izjednačenje.

Ušlo se u produžetke, opreznim izdanjem selektori Tumbaković i Stiv Klark su se primicali penalima, a na njima je rulet stao na našu stranu.

Škotska će u Grupi D Prvenstva Evrope igrati sa Engleskom, Hrvatskom i Češkom.

Izvor:Mozzartsport