10.5 C
Belgrade
25. 01. 2021.

ZVEZDI PRIJA LIGA EVROPE: Šampion Srbije srušio Gent u Belgiji

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su u gostima Gent sa 0:2 (0:1) u 4. kolu Lige Evrope i napravili vrlo važan korak ka prolasku u šesnaestinu finala ovog takmičenja.

Da li će prvak Srbije igrati i na proleće na međunarodnoj sceni još uvek nije rešeno, mada mu usled pobede Hofenhajma protiv Libereca (0:2) samo bod treba za prolazak dalje. A taj bod može da se osvoji ili 3. decembra protiv Nemaca Beogradu, ili na gostovanju Liberecu sedam dana kasnije.

Što se tiče meča u Belgiji, ono što je Njegoš Petrović uradio u prvom minutu bilo je dovoljno ne samo za vođstvo, već najavilo i slavlje ekipe Dejana Stankovića, za koju se u drugom poluvremenu u strelce upisao i defanzivac Nemanja Milunović.

Jer, samo što je utakmica počela, crveno-beli su brzo izveli korner, a dva kratka dodavanja bila su uvod u majstoriju koja je usledila sa leve strane. Petrović je loptu primio na oko 25 metara od gola, napravio korak, dva i raspalio po njoj – poslavši je neodbranjivo u gornji ugao gola domaćih/

Ipak, ono što je potom usledilo, malo je iznarviralo Stankovića. Njegovi izabranici su, naime, počeli da vrlo rano čuvaju stečeno vođstvo, i to na način da su svoje akcije hteli da završe “čim pre”, a pokretljiva ekipa viceprvaka Belgije to nije dozvoljavala. Ne kada u timu Zvezde nema glavnih kreativaca kao što su Katai i Kanga.

Bedem crveno-belih je, međutim, iako stalno napadan (odnos u šutevima 11:1 u prvom poluvremenu) samo jednom “napukao”, i to tek u 44. minutu, kada je Milan Borjan sjajnom intervencijom sprečio da lopta uđe u gol, tik ispod prečke, posle centaršuta Fortune i sjajne reakcije glavom Bukarija.

A posle 13. šuta domaćih, koji su sa inicijativomo nastavili i u drugom poluvremenu, usledio je šok za njih, a nova radost za sve kojima je Zvezda u srcu. Igrao se 58. minut kada je Ben idealno izveo korner s leve strane, a Milunović sa ruba peterca poslao glavom neodbranjivu “žabicu” u dalji ugao za velikih i, ispostavilo se nedostižnih, 0:2.

Gent je probao i izmenama, i šutevima iz svih pozicija i na sve načine da se vrati u meč, ali… Uzalud. Jer, šta je uspelo da prođe kroz dvostruki Zvezdin bedem – zaustavljao bi na gol-liniji Borjan, pa je uz određene promene u formaciji (lakše povređenog vezistu Petrovića zamenio je Eraković), Stanković ojačao odbranu i omogućio svojoj ekipi da, posle silnih naleta suparnika, mirno privede ovaj meč kraju.

Blic

Trending

MIHAJLOVIĆ: Srbijagas je neuredjen i u dugovima, a direktor prima platu...

0
Ministarka rudarstva i energetike Srbije Zorana Mihajlović izjavila je danas da je Srbijagas neuređeno preduzeće sa velikim dugovima, te da je cilj Ministarstva da...