12.5 C
Belgrade
26. 10. 2020.

“ORLOVI” PROSULI DOBIJEN MEČ! Dugo nije bilo OVAKVE ŽALI za pobedom Srbije! Naši momci primili dva gola iz dve šanse, promašili BRDO prilika!

Utakmica koja znači ispadanje za jedan od dva tima.

Fudbaleri Srbije gostuju Turskoj u četvrtom kolu Lige nacije (20.45) u duelu dve ekipe koje zauzimaju poslednje dve pozicije sa jednim, odnosno dva boda.

Fudbalska reprezentacija Srbije još uvek je bez pobede u ovogodišnjem izdanju Lige nacija pošto je u Turskoj rezultat bio 2:2.

Dobro su igrali izabranici Ljubiše Tumbakovića, ali su uspeli da prokockaju prednost od dva pogotka te će nastaviti grčevitu borbu za opsatanak u B ogranku ovog evropskog takmičenja.

Prvi pogodak Srbija je postigla u 22. minutu, ujedno treći gol u ovom reprezentativnom prozoru “orlova” za Sergeja Milinkovića-Savića koji pruža najbolje partije otkako je obukao dres A reprezentacije. Veliki deo posla, dovoljan za jedan dobar ručak kao nagradu, odradio je Mihailo Ristić koji je sa leve strane terena centrirao na čelo vezisti Lacija, a Milinković-Savić se pred golom Turske poneo u stilu vrhunskiš špiceva.

Koliko su srpski fudbaleri u tom napadu odradili dobar posao, tako su turski zakazali. Zeki Čelik je morao bolje da pokuša da izblokira Ristića umesto da cupka pored njega, dok je Hasan Ali Kaldrim očajno procenio let lopte i dopustio srpskom fudbaleru da ga nadskoči za pola tela.

Ono što je bilo i te kako značajno u igri “orlova” jeste da nisu stali i povukli se u uzak gard nakon datog gola, već su kroz samo par minuta mogli da dupliraju prednost preko vrlo raspoloženog Ristića. Ruku na srce, došao je neočekivano do poseda nakon pasa glavom Đuričića, ali se bek Srbije nije kako valja snašao na petercu Turaka, pa je u zaborav otišla velika prilika koja je mogla da prelomi još u tim momentima duela. U smiraj prvog poluvremena je sjajnu priliku imao i Darko Lazović nakon otete lopte Turcima, dao se u trk bivši fudbaler Crvene zvezde, pobegao Demirelu, protnuo loptu kroz noge nakon čega je bio očigledno sapleten, ali od faula nije bilo ništa.

A onda neverovatno otvaranje drugog poluvremena…

Nakon centaršuta Aleksandra Kolarova je u prvom minutu drugog dela igre Srbija propustila sjajnu priliku da postigne drugi gol, nakon kornera je loptu zahvatio Nikola Milenković koji je bio najviši u skoku ali je nije poslao u metu već malo iznad prečke.

Samo dva minuta kasnije, Srbiji je dosuđen penal. Kao brzi voz proleteo je Filip Đuričić kraj dvojice turskih igrača, nakon čega je oboren, natrčao je Sergej Milinković-Savić i nad njim je napravljen penal za koji prednosti nije bilo. Aleksandar Mitrović je postavio loptu na kreč i pogodio za svoj 36. pogodak u nacionalnom timu.

Ali vođstvo od 2:0 Srbije nije puno trajalo, pošto je Turska u 56. minutu načela mrežu “orlova”. Šteta, imali su izabranici Ljubiše Tumbakovića više od igre, ali se onda desio sjajan dupli pas i gol Hakana Čalhanoglua nakon bledunjave reakcije Stefana Mitrovića. Turci su se vratili u život i zagarantovali ljutu borbu do samog kraja.

A u istoj nije uspeo da odoli srpski fudbalski tim, u završnoj fazi utakmice se desilo ono što se ne prašta. Ozan Tufan je bio strelac nakon što se prethodno lopta tri puta odbijala Turcima i stvorila tri prilike pred golom “orlova”.