16.3 C
Belgrade
10. 04. 2021.

Mesi izjednačio rekord Pelea

Lionel Mesi, fudbaler Barselone, izjednačio je rekord legendarnog Brazilca Pelea po broju postignutih golova za jedan tim.

Pele je za Santos postigao 643 gola, a rekord je bio važeći od 1974. godine. Od danas, 19. decembra, Mesi deli prvo mesto sa Brazilcem pošto je na utakmici protiv Valensije dao jedan gol.

Mesi je u četvrtom minutu nadoknade prvog poluvremena promašio penal, ali je iskoristio odbitak i pogodio za 1:1.

U drugom poluvremenu Barselona je povela golom Ronalda Arahua u 52. minutu meča, dok su popularni “slepi miševi” izjednačili golom Urugvajca Maksimilijana Gomesa u 69. minutu.

Barselona je sada na petom mestu španskog prvenstva sa 21 bodom, dok je ekipa Valensije na 12. mestu sa 15 bodova.

Izvor:Sputnjik